• bukówka
  • Kruczy Kamień
`

Aktualności z Biznes

logo_mgok

01
czerwca
2020

Młody rolnik 2020 - dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

miniatura_mody-rolnik-2020-dla-kogo-150-tys-z-wsparcia
Już od najbliższej środy, 3 czerwca, rusza nabór wniosków o premie dla młodych rolników, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo. Mogą oni otrzymać 150 tys. zł wsparcia. ARiMR będzie przyjmować wnioski do 1 sierpnia. W ubiegłym roku młodzi rolnicy złożyli ich ponad 7 tys.
logo_mgok

22
maja
2020

Dopłaty 2020: Ostateczny termin składania oświadczeń mija 8 czerwca

miniatura_dopaty-2020-ostateczny-termin-skadania-owiadcze-mija-8-czerwca
Rolnicy posiadający mniej niż 10 ha gruntów ornych również w tym roku mogą złożyć, zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020, oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego. Ostatnim dniem na złożenie oświadczenia w tegorocznym naborze będzie poniedziałek, 8 czerwca.
logo_mgok

15
maja
2020

ARiMR otwiera swoje placówki - pierwszy etap

miniatura_arimr-otwiera-swoje-placwki-pierwszy-etap
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 maja będzie sukcesywnie otwierała swoje placówki dla rolników. W pierwszej kolejności będą to biura powiatowe i wybrane biura w oddziałach regionalnych. Od najbliższego poniedziałku na miejscu rolnicy będą mogli załatwić sprawy związane z rejestracją zwierząt, wnioskami inwestycyjnymi czy sprawy dotyczące działań premiowych.
logo_mgok

07
maja
2020

Pomoc dla Przedsiębiorców z Gminy Lubawka

miniatura_pomoc-dla-przedsibiorcw-z-gminy-lubawka
Na ostatniej sesji w dniu 30 kwietnia 2020 r. Radni Rady Miejskiej w Lubawce  podjęli uchwały dotyczące pomocy dla Przedsiębiorców Gminy Lubawka na czas trwania COVID-19. Burmistrz Miasta Lubawka w projektach uchwał wprowadziła możliwe do wyboru formy pomocy dla Przedsiębiorców, aby ograniczyć uciążliwości wynikające ze szczególnej sytuacji kryzysowej.
logo_mgok

07
maja
2020

Informacja dla rolników Gminy Lubawka - umowa podpisana

miniatura_informacja-dla-rolnikw-gminy-lubawka-umowa-podpisana
05 maja 2020 roku Burmistrz Miasta Lubawka Ewa Kocemba podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej określającą warunki dofinansowania w formie dotacji przedsięwzięcia pn.: "Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big-Bag".

Przeglądaj aktualności