Trwają zapisy na Kongres Firm Rodzinnych

We Wrocławiu 7 czerwca dobędzie się 5. już edycja Kongresu Firm Rodzinnych, jednego z największych w kraju wydarzeń adresowanych do przedsiębiorców rodzinnych. Odnowa od nowa - to hasło przewodnie tegorocznego spotkania, którego tematyka dotyczyć będzie odnajdywania się przedsiębiorców w świecie wstrząsanym przez zamiany. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ruszyły zapisy uczestników. 

Ostatnie dwa lata przyniosły szereg zmian, w tym gospodarczych i społecznych, które wstrząsnęły rynkami. Przedsiębiorcy muszą radzić sobie już nie tylko z rzeczywistością pandemiczną, lecz również z rosnącymi cenami energii, inflacją, rewolucją podatkową i kładącymi się cieniem na różnych obszarach działalności biznesowej turbulencjami spowodowanymi przez wojnę w Ukrainie. 

Tegoroczny Kongres Firm Rodzinnych "Odnowa od nowa" wychodzi naprzeciw tej złożonej sytuacji i ma na celu przedstawienie przedsiębiorcom wiedzy oraz skutecznych i już sprawdzonych rozwiązań, które będą mogli wdrożyć w swoich organizacjach. Będzie to również przestrzeń do dyskusji nad nowymi zjawiskami i wymiany doświadczeń. 

Jak co roku w programie ramowym Kongresu wyłonione zostały główne obszary, wokół których odbywać się będą dyskusje z udziałem ekspertów, przedsiębiorców i zaproszonych gości specjalnych. W tym roku organizatorzy zaproponowali cztery główne obszary debat. Myśl, która im przyświeca to elastyczne szukanie szans i okazji do rozwoju, mimo trudnych i nieprzewidywalnych okoliczności. 

Trendy, których firmy rodzinne nie mogą ignorować - zaprezentowane zostaną aktualne trendy mające wpływ na zachowania i postawy klientów oraz samych przedsiębiorców. Wskazana zostanie istota każdego z prezentowanych trendów, jego wpływ na działalność przedsiębiorstwa, możliwości i sposoby wykorzystania trendu oraz pomysły, jak wykorzystać jego pozytywne skutki i zminimalizować zagrożenia. 

Jak wygrać Polski Ład podatkowy dla siebie i firmy - przedstawione zostaną wprowadzone wraz Polskim Ładem zmiany przepisów i ich konsekwencje oraz praktyczne rozwiązania, które pomogą złagodzić negatywne skutki, a nawet osiągnąć korzyści. 

Życie zaczyna się po sukcesji - wyzwania dla sukcesorów, seniorów, pracowników i otoczenia - ta część Kongresu naświetli wątpliwości, jakie pojawiają się po zakończeniu formalności związanych z procesem sukcesji, czyli przejęcia firmy przez następców. O ile zamknięcie kwestii formalnych przynosi uspokojenie wśród właścicieli, banku czy partnerów biznesowych, to jednocześnie wyzwala nowe obszary niepewności - seniorzy muszą zastanowić się co teraz ze sobą zrobić, pracownicy spodziewają się zmian i mogą bać się zwolnień a sukcesorzy obawiają się o swoją pozycję i czy poradzą sobie z wyzwaniami. Organizatorzy Kongresu na przykładzie wybranych polskich firm rodzinnych wskażą te problemy oraz działania, które pomogły je rozwiązać. 

Nie ma makro bez mikro - o małych firmach inaczej - chociaż małe firmy rodzinne nazywane są ?solą gospodarki rynkowej? stale muszą udowadniać swoje kompetencje, a ich atuty często pozostają niewidoczne dla dużych przedsiębiorstw. Tymczasem współpraca dużych i małych graczy może przynieść obopólne korzyści. W tej części Kongresu przedstawione zostaną przykłady polskich firm rodzinnych, które z sukcesem budują godne naśladowania partnerstwa. 

Podczas wydarzenia nie zabraknie wystąpień gości specjalnych ? przedstawicieli świata nauki i biznesu, cenionych w kraju i na arenie międzynarodowej. Wręczone zostaną również nagrody w Konkursie Promotor Przedsiębiorczości Rodzinnej, którego wyniki organizatorzy ogłoszą na Kongresie.  

Kongres Firm Rodzinnych "Odnowa od nowa" odbędzie się 7 czerwca 2022 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, w tym roku organizatorzy nie planują transmisji, dlatego warto zapisać się jak najszybciej i zarezerwować sobie miejsce.
Szczegóły oraz formularz zapisu dostępne są na stronie www: kfr.com.pl (https://kfr.com.pl/).   

Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu wraz z działającym przy uczelni Centrum Biznesu Rodzinnego w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląską Izbą Gospodarczą oraz Związkiem Pracodawców Polska Miedź. Partnerem merytorycznym jest Grant Thornton a sponsorem strategicznym PKO Bank Polski SA.